Caritas - Laudato Si | Mobilna Ambasada Laudato si’. Ekologiczny samochód z przesłaniem Franciszka
Mobilna Ambasada Laudato si’. Ekologiczny samochód z przesłaniem Franciszka

Razem w trosce o wspólny dom – Ziemię wyruszył z Caritas Polska lider ekonomicznej jazdy na rynku samochodowym. Mobilna Ambasada Laudato si’ z graficznym przesłaniem papieża Franciszka przemierza kilometry polskich dróg by być głosem Kościoła wzywającego do nawrócenia ekologicznego.

Samochód z hasłami z zakresu ekologii integralnej jest wyposażony w wystawę przenośną prezentującą ludzi oraz miejsca z Polski i świata dotknięte przez zanieczyszczenie środowiska i zmiany klimatu, aktywistów podejmujących walkę na rzecz ochrony planety, a także fakty na temat kryzysu ekologicznego w wymiarze globalnym i lokalnym.

Mobilna Ambasada Laudato si wspiera w terenie działania animatorów diecezjalnych poprzez promowanie eko-postaw i zagadnień w lokalnych społecznościach oraz wzmacnia oprawę wydarzeń projektowych, jak Niedziele św. Franciszka. Pozwala docierać ekipie Caritas Laudato si’ do najmniejszych społeczności w Polsce (gmin, parafii) z przesłaniem „zielonej” encykliki papieża Franciszka. Samochód jest także wyposażony w tablet z aplikacją do obliczania śladu węglowego dla danej osoby, grupy lub czynności.

Ambasada to również zaawansowane, nowe technologie w służbie natury. Hybrydowo-elekrtyczne auto ma niskie spalanie i emisję CO2, układ hamulcowy został wyposażony w funkcję odzyskiwania energii, która wraz panelem słonecznym na dachu doładowuje akumulator.