Bioróżnorodność i dzika przyroda w miastach – eko podcast – odc. #04

bioróżnorodność eko podcast

Bioróżnorodność i dzika przyroda w miastach – eko podcast – odc. #04

Bioróżnorodność i dzika przyroda w miastach – eko podcast – odc. #04 1080 1080 Caritas Laudato si’

W #04 odcinku eko podcastu “Czas słuchania się kończy” rozmawiamy z Kasperem Jakubowskim, prezesem fundacji Dzieci w Naturę i autorem naszego opracowania o wprowadzaniu dzikiej natury do otoczenia oraz z Andrzejem Bidermanem, ekspertem w dziedzinie bioróżnorodności w projekcie Caritas Laudato si’.

Jak sprawić, aby wokół nas rozkwitały łąki, zielone dachy i ściany, aleje pełne drzew? Co kosić, a co zostawić naturze jako „nieuprawne obrzeża św. Franciszka”? Jakie znaczenie ma martwe drewno dla lasu, a jakie park narodowy dla różnych gatunków?

W najnowszym odcinku prowadzący Andrzej Grupa rozmawia z gośćmi o bioróżnorodności miasta i lasu oraz ingerencji człowieka w świat dzikiej przyrody. Życzymy miłego słuchania!

Zobacz więcej:
Opracowanie o bioróżnorodności wokół nas
Encyklika papieża Franciszka Laudato si’
Artykuły o bioróżnorodności