Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Konkurs grantowy – wygraj środki na swój eko projekt!

Konkurs grantowy – wygraj środki na swój eko projekt!

Konkurs grantowy – wygraj środki na swój eko projekt! 1079 768 Caritas Laudato si’

Czy troska o naszą planetę jest Ci bliska? Może zastanawiasz się jak zacząć działać, brakuje Ci funduszy? Jeśli ekologia w Kościele i nauczanie papieża Franciszka są dla Ciebie ważne – weź udział w naszym konkursie i stwórz własny eko-projekt lokalny. Do Twojej dyspozycji będzie aż 4000 zł / 10 000 zł lub 12 000 zł na działania na rzecz środowiska oraz nasze wsparcie merytoryczne!

Działamy w 12 diecezjach i staramy się oddolnie zmieniać rzeczywistość. W całej Polsce powstają lokalne eko-projekty. Problem z segregacją śmieci, brakiem wody, smogiem? Wystarczy wymyślić rozwiązanie, zgłosić inicjatywę, a my dwa razy w roku przyznajemy granty na ich realizację. Nad projektami czuwają animatorzy diecezjalni, zapewniając wsparcie na każdym etapie projektu.

W roku 2019 odbyły się już projekty w 5 diecezjach, a pośród nich takie inicjatywy jak robienie naturalnych środków czystości, szycie woreczków wielokrotnego użytku z firan, ogrody przyparafialne, ponowne wykorzystywanie żywności w projekcie słoik św. Franciszka i wiele innych. Więcej o projektach 2019 możesz przeczytać tutaj.

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ! KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ