Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Letni Targ Ekologiczny z Laudato si

Letni Targ Ekologiczny z Laudato si

Letni Targ Ekologiczny z Laudato si 1000 960 Caritas Laudato si’

Ambasada Mobilna Laudato si po raz kolejny rusza w trasę! Tym razem odwiedzimy Letni Targ Ekologiczny, w dniach 29-30 sierpnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Właśnie tam będziemy promować przesłanie encykliki Laudato si, które idealnie wpisuje się w charakter wydarzenia. Caritas Laudato si można znaleźć w pawilonie 7 na stoisku nr 47 w sobotę (10:00- 17:00) oraz niedzielę (10:00-16:00).

Letni Targ Ekologiczny „Miłośników ekologii i zdrowego stylu zapraszamy na Letni Targ Ekologiczny, podczas którego zaprezentujemy różnorodność naturalnych i ekologicznych produktów oraz usług. Letni Targ Ekologiczny to szansa dla odwiedzających na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności, które ułatwią wprowadzenie pozytywnych – proekologicznych zmian w codziennym życiu. Wydarzenie będzie obfitowało w liczne „zielone“ atrakcje. Podczas wydarzenia odbędą się eko warsztaty edukacyjne i artystyczne, a także konkursy, zabawy i quizy związane z ochroną powietrza, elektromobilnością, retencją wody, segregacją odpadów czy odnawialnymi źródłami energii. Zgodnie z ideą „sharing economy“ nie zabraknie wymiany nienoszonymi ubraniami. Przewietrzmy nasze szafy i dajmy drugie życie zbędnym rzeczom.” – piszą organizatorzy targów na wydarzeniu Facebook.

Caritas Laudato si podczas targów zaprasza do swojego eko-namiotu, który stanie się przestrzenią rozmów i zabaw uwrażliwiających nas na piękno stworzenia. Br. Cordian Szwarca OFM powie krótką konferencję: dlaczego chrześcijanie powinni żyć ekologicznie i co to tak naprawdę znaczy? Kto cierpli, gdy żyjemy zbyt bogato? Co zrobić, żeby o nasz wspólny dom zadbać? Jak zachwycić się pięknem stworzenia? W programie krótkie gry ekologiczne, mini-warsztat poprawnej segregacji śmieci, eko-czytelnia i przestrzeń rozmów oraz inspiracji! W naszych konkursach będzie można wygrać wydaną przez nas encyklikę Laudato si, szampony w kostce, notesy i długopisy. Ambasada mobilna jest wyposażona w namiot-wystawę z infografikami: o wodzie, klimacie, powietrzu, bioróżnorodności, recyklingu i żywności, ekonomii dobra wspólnego i encyklice Laudato si. Dowiedzieć się z niej można dlaczego możemy spodziewać się masowych przesiedleń nad Bałtykiem, ile przepłacasz kupując wodę w butelce, ile mikroplastiku można znaleźć w wodach płodowych dziecka i jaka część jedzenia trafia do kosza (a może warto wiedzieć od razu…jedna trzecia!). Wystawa jest też wyposażona w tablety z najnowszymi aplikacjami ekologicznymi i filmikami edukacyjnymi. Mamy też możliwość zorganizowania nocnego kina i wielu innych atrakcji, które pozwolą nam zrozumieć, że jak mówi nagłówek namiotu: Troska jest Boska! Projekt: DAYENU – DESIGN FOR GOD.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska na Letnim Targu Ekologicznym w najbliższy weekend! Na miejscu możliwość przeprowadzenia wywiadów w temacie ekologii integralnej z naszym zespołem: Brat Cordian Szwarc OFM – Animator Krajowy projektu, Andrzej Grupa – Animator Diecezji Poznańskiej, Dominika Chylewska – Specjalista ds. Komunikacji oraz wolontariusze projektu Caritas Laudato si. Zapraszamy!