Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zamiast foteli z Ikei – meble z europalet

Zamiast foteli z Ikei – meble z europalet

W okolicach Białegostoku nie brakuje pięknych przyrodniczo terenów, jednak rozwijająca się urbanizacja i powstawanie nowych osiedli ludzkich stanowią poważne zagrożenie dla siedlisk rzadkich gatunków roślin i zwierząt.

Konieczne jest więc rozbudzanie świadomości związanej z bioróżnorodnością i ochroną przyrody. Projekt rozpoczął się od warsztatów z recyklingu dla klas pierwszych. Co ciekawe, lekcje prowadziły uczennice klasy siódmej. Opowiedziały o tym, jakie zagrożenia dla środowiska niesie działalność człowieka i jak można wielokrotnie wykorzystać rzeczy, które pozornie nadają się tylko do wyrzucenia. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Również społeczność lokalna zaczęła działać. Jeden z rodziców dostarczył zużyte drewniane palety transportowe. Rodzice wraz z uczniami dzielnie szlifowali palety. Ojcowie uczniów skręcili je i tak powstały fotele i stoły. Uczniowie w skupieniu malowali je i lakierowali. Cała szkoła zintegrowała się przy wspólnych działaniach. W kolejnych etapach projektu uczniowie będą przerabiać stare ubrania na poduszki, a zużyte opony zamienią w pufy i stoliki. W ten sposób szkoła zyska kącik do odpoczynku bez zbędnych zakupów.

Nazwa projektu:

„Pod skrzydłami natury”

Autorzy:

Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku

Region:

Diecezja białostocka

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!