Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Warsztaty Laudato si’

Szkolenia z Ekologii integralnej

Pracownicy i wolontariusze diecezjalnych Caritas w ramach projektu „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, wzięli udział w cyklu warsztatów i szkoleń, by aktywnie i skutecznie pobudzać świadomość ekologiczną diecezjan. W terenie odbyły się warsztaty szkoleniowe dla wolontariuszy z zakresu diagnozy lokalnych problemów środowiskowych oraz animacji, działań, przygotowania i realizacji projektów ekologicznych w parafiach, szkołach, społecznościach.

Zespół Caritas Laudato si’ spotkał się w siedzibie w Warszawie na warsztatach międzynarodowych. Wydarzenie było okazją do wymiany dobrych praktyk i integracji zespołu projektowego, wolontariuszy z aktywistami z europejskich organizacji chrześcijańskich, inspirowanych ideą ekologii integralnej, zawartą w ekologiczno – społecznej encyklice papieża Franciszka “Laudato si’”.

W celu pozyskania praktycznej wiedzy i doświadczenia chrześcijańskich partnerów Caritas, w zakresie wsparcia oraz skutecznego mobilizowania diecezjalnych wolontariuszy, zespół projektowy odbył wizytę studyjną do Wielkiej Brytanii. Była to również okazja do nawiązania relacji diecezjalnych animatorów z Polski z ekologicznymi działaczami europejskimi.

Newsy o warsztatach

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!