Buddysta i ksiądz mówią jednym głosem – eko podcast – odc. #001

ekologia podcast czas słuchania się kończy #001

Buddysta i ksiądz mówią jednym głosem – eko podcast – odc. #001

Buddysta i ksiądz mówią jednym głosem – eko podcast – odc. #001 3508 2480 Caritas Laudato si’

Z przyjemnością zapraszamy na #01 odcinek nowego podcastu ‘Czas słuchania się kończy’ – czyli serii rozmów inspirowanych encykliką Laudato si’ papieża Franciszka, z ludźmi, którzy na różnych płaszczyznach wpisują się w przesłanie ekologii integralnej. Gospodarzem podcastu jest animator diecezjalny Caritas Laudato si, Andrzej Grupa.

W odcinku rozmawiamy o spojrzeniu na encyklikę z wewnątrz Kościoła – ks. dra Damiana Wąska (teologa fundamentalnego) oraz z perspektywy „poza kościelnej” Jacka Bożka, legendy polskiego ruchu ekologicznego, założyciela Klubu Gaja i buddysty.

Czy encyklika Laudato si’ inspiruje osoby spoza Kościoła? Czym jest miłosierdzie wobec “siostry Ziemi”? Co w praktyce oznacza myśl “wszystko jest ze sobą połączone”? Zapraszamy do słuchania!

Słuchaj na:
Apple Podcasts