Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Niedziela świętego Franciszka

Niedziela św. Franciszka to wydarzenie, które kończy Czas dla Stworzenia

Chcesz, aby Twoja parafia włączyła się w działania na rzecz planety? Zaproś ją do udziału w Niedzieli świętego Franciszka! W Dzień św. Franciszka – 4 października lub w pierwszą niedzielę po nim – 8 października – odbywają się eventy, którym towarzyszą spotkania i warsztaty ekologiczne. Jednym z centralnych punktów wydarzenia jest msza święta, podczas której wygłosić można kazanie (przykładowe KAZANIE – do pobrania TUTAJ) inspirowane przesłaniem encykliki Laudato si’, której tytuł zaczerpnięty jest z Pieśni słonecznej, napisanej przez świętego Franciszka z Asyżu – patrona ekologii.

Święto ogłoszone przez papieża Franciszka jest równocześnie zwieńczeniem Czasu dla Stworzenia (Season of Creation). To coroczne wydarzenie zachęca nas do tego by z jednej strony doświadczyć piękna Stworzenia, zachwycić się nim, a z drugiej podjąć refleksję nad codziennymi nawykami, które mogą mu szkodzić. To może być dla nas punkt wyjściowy do pełnego życia w zgodzie ze Stwórcą i światem przyrody.

Jak zorganizować
Niedzielę świętego Franciszka?

1. Poproś księdza w swojej parafii o odprawienie specjalnej mszy i przekaż mu materiały liturgiczne – Formularz Mszy Świętej na Niedzielę Św. Franciszka

2. Znajdź miejsce dla wydarzenia i wpisz je w pustym miejscu na plakacie.

3. Wypromuj wydarzenie w Twojej okolicy – niech wszyscy się o nim dowiedzą!

4. Stwórz wydarzenie na Facebooku i zaproś na nie znajomych

5. Zaproś na wydarzenie lokalnych sprzedawców, producentów miodów i wyrobów ekologicznych, rolników, koło gospodyń wiejskich – daj uczestnikom okazję do poznania regionalnych smaków.

Kliknij i pobierz dodatkowe materiały na Niedzielę świętego Franciszka! W paczce znajdziesz plakat, scenariusz wyprzedaży garażowej i pakiet grafik na social media!

Poprzednie edycje

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!