Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Niedziela św. Franciszka we Wspólnocie Betlejem

Niedziela św. Franciszka we Wspólnocie Betlejem

Niedziela św. Franciszka we Wspólnocie Betlejem 1200 800 Caritas Laudato si’

Wspólnota Betlejem w Jaworznie 3 października obchodziła z nami kończącą Czas dla Stworzenia Niedzielę świętego Franciszka…

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, po której odbyły się warsztaty wraz z prelekcją – „Dom to są ludzie, nie ściany”. Ks. Mirosław Tosza, założyciel wspólnoty, oprowadził po domu i ogrodzie Wspólnoty Betlejem i opowiedział o pracy z osobami ubogimi, bezdomnymi i uzależnionymi oraz inicjatywach ekologicznych.

Konferencję wygłosił również br. Jacek Waligóra, który opowiedział o przesłaniu Laudato Si i życia w zgodzie z duchowością św. Franciszka oraz misji Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

Była też część artystyczna – podczas zajęć plastycznych uczestnicy przetwarzali materiały z recyklingu i mogli zobaczyć wystawę rękodzieła wytwarzanego przez osoby ubogie w Stowarzyszeniu Betlejem (m. in. naturalne eko-mydła, ikony, użytkowe i dekoracyjne rękodzieło drewniane i ceramiczne, rękodzieło z produktów recyklingowych) oraz posmakować eko produktów od lokalnych wytwórców (sery, zioła, miody itp.).

Najmłodsi wzięli udział w warsztatach „Ptaki św. Franciszka”, podczas których powstały piękne drewniane i ceramiczne ptaszki inspirowane kazaniem do ptaków św. Franciszka.

Przez całą niedzielę Wspólota Betlejem prowadziła Podzielnik „Dla ciała i ducha”, gdzie trwała wymiana książkami, zabawkami i ubraniami.

 

Po więcej zapraszamy Was tutaj: Caritas Laudato si na Facebooku. Bądź na bieżąco!

Zobacz również:

Czas dla Stworzenia

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!