Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Niedziela świętego Franciszka 2021 – diecezja przemyska

Niedziela świętego Franciszka 2021 – diecezja przemyska

Niedziela świętego Franciszka 2021 – diecezja przemyska 800 600 Caritas Laudato si’

Tegoroczna Niedziela Świętego Franciszka w diecezji przemyskiej odbyła się w dwóch miejscowościach – Leszczawie Dolnej i Górnej. Event na świeżym powietrzu był okazją do poruszenia tematu ochroy pszczół i dzikich zapylaczy.

O ochronie pszczół i ekologii integralnej

Duchowym wprowadzeniem do uroczystości było kazanie nawiązujące do ekologii integralnej wygłoszone przez ks. dr Tomasz Steca – znanego bioetyka, a jednocześnie wicedyrektora Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Można było wziąć udział w ciekawych wykładach pana Zdzisława Kilona – Prezesa Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej, którch tematem była ochrona pszczół. Pan Zdzisław mówił o tworzeniu miejskich pasiek, sadzeniu miododajnych roślin w krajobrazie miejskim i wiejskim i o tym, jak możemy tworzyć małe oazy dla pszczół w przydomowych ogródkach. Piękne położenie wśród gór Pogórza Przemyskiego i jesienna aura sprawiły, że na wydarzeniu pojawiło się niemal 300 osób!

Lokalne smaki

Wydarzenie było okazją do posmakowania ekologicznych i lokalnych specjałów, wśród których największą popularnością cieszyły się ekologiczne ciastka upieczone przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas z Leżajska. Pojawiły się również naturalne soki z owoców i warzyw, śliwki w czekoladzie ze Spółdzielni Cukierniczej ze Strzyżowa i świeżo zerwane jabłka o różnych smakach. Największą atrakcją był występ Orkiestry Dętej z Husowa, a dla najmłodszych – eko gry i malowanie twarzy.

Po więcej zapraszamy Was tutaj: Caritas Laudato si na Facebooku. Bądź na bieżąco!

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!