Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Tydzień Laudato si’ 22-29 maja 2022

Tydzień Laudato si 22-29 maja 2022

Tydzień Laudato si’ 22-29 maja 2022

Tydzień Laudato si’ 22-29 maja 2022 1280 720 Caritas Laudato si’

22 maja rozpoczyna się Tydzień Laudato si’ 2022 – coroczne święto upamiętniające opublikowanie encykliki Laudato si’ Papieża Franciszka, które zachęca do chrześcijańskiej troski o nasz wspólny dom.

W tym roku poprzez hasło „Słuchając i idąc razem” wydarzenie wzywa do odnowienia ducha wspólnoty oraz wsłuchania się w „wołanie ziemi i krzyk ubogich”. Do włączenia się w Tydzień Laudato si zaprasza Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska.

Jak zaangażować się w wydarzenie?

1. Zaplanuj spotkanie modlitewne w swojej parafii lub wspólnocie (może to być niedziela 29 maja lub inny dzień Tygodnia Laudato si’) i poświęćcie chwilę na refleksję oraz specjalnie przygotowaną modlitwę. Warto zaprosić na spotkanie siostry i braci z Ukrainy (więcej informacji na stronie Zielone Parafie).

2. Weź udział w bezpłatnych webinarach poświęconych działaniom na rzecz środowiska! Dowiedz się więcej i zarejestruj się na webinar!

3. Już niebawem będzie miała miejsce premiera filmu o Laudato si’ z Papieżem Franciszkiem! Możesz wziąć udział w otwartym pokazie filmu oraz towarzyszącej mu konferencji prasowej z twórcami obrazu i przedstawicielami Watykanu. Termin: 27.05.2022 godzina 14:00 – link do rejestracji.

Więcej o Tygodniu Laudato si dowiesz się na stronie Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska.

Pobierz encyklikę Laudato si’ w formacie PDF

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!