Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

24 kwietnia Caritas Polska zaprasza na DZIEŃ DOBRA

Plakat Dzień Dobra Caritas Niedziela Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia Caritas Polska zaprasza na DZIEŃ DOBRA

24 kwietnia Caritas Polska zaprasza na DZIEŃ DOBRA 1841 2560 Caritas Laudato si’

24 kwietnia będziemy świętować Niedzielę Miłosierdzia Bożego – uroczystość ustanowioną w odpowiedzi na objawienia polskiej mistyczki, św. siostry Faustyny. To również święto patronalne Caritas Polska, które w tym roku będzie obchodzone jako DZIEŃ DOBRA.

Święto Miłosierdzia Bożego to dzień, w którym dzielimy się dobrem! W pierwszą niedzielę po Wielkanocy w diecezjach w całym kraju odbędzie się kilkaset wydarzeń – koncertów pikników, warsztatów, pokazów i nie tylko. Każdy jest zaproszony do udziału w Dniu Dobra! Caritas Polska przygotowało dla Was specjalne materiały, które możecie wykorzystać w swoich domach i wspólnotach:

24 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia Bożego – to również dzień, w którym osoby prawosławne będą obchodzić Wielkanoc. Chcemy w ten dzień dać wyraz solidarności z naszymi braćmi i siostrami z Ukrainy, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną, dlatego w całej Polsce odbędzie się zbiórka na rzecz uchodźców oraz punktów opieki nad dziećmi i rodzinami pod hasłem „Miejsca, które są domem”.

Znajdź wydarzenia w swojej okolicy! Odwiedź stronę: DZIEŃ DOBRA

Teledysk „Nasz dom” promujący Dzień Dobra:

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!