Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dzielmy się dobrem! Zgłoś punkt wymiany sąsiedzkiej – zdobądź meble!

Podzielnik Caritas

Dzielmy się dobrem! Zgłoś punkt wymiany sąsiedzkiej – zdobądź meble!

Dzielmy się dobrem! Zgłoś punkt wymiany sąsiedzkiej – zdobądź meble! 1162 737 Caritas Laudato si’

Podzielnik to miejsce dzielenia się tym co mamy – przedmiotami, czasem, uwagą. Idea jest bardzo prosta: zamiast nakręcać konsumpcjonizm kolejnymi zakupami i wyrzucać rzeczy, które wciąż są w dobrym stanie, odwiedź lokalny Podzielnik!

Wraz z Caritas Polska ułatwiamy tworzenie takich miejsc w Waszej okolicy. W ramach konkursu można wygrać gotowy zestaw mebli do Podzielnika, który wyślemy na Wasz adres –

Jak założyć Podzielnik? 3 proste kroki:

  1. LUDZIE. Na początku dobrze jest zorganizować grupę ludzi, którzy będą chcieli działać na rzecz lokalnego środowiska. 
  2. MIEJSCE. Następnie trzeba znaleźć przestrzeń łatwo dostępną dla lokalnej społeczności (można zapytać w parafii, gminie czy organizacjach publicznych o lokal, który nie jest używany). Dodatkową opcją, która nie wymaga dużej powierzchni, jest stworzenie podzielnika on-line, np. na Facebooku, gdzie można będzie wstawiać zdjęcia przedmiotów szukających nowego domu. 
  3. REGULAMIN. Mając już ludzi i przestrzeń, wystarczy opracować zasady funkcjonowania podzielnika – określić czym i w jaki sposób można się dzielić – a następnie rozreklamować przedsięwzięcie.

Poza dostarczeniem mebli do Waszego Podzielnika, pomożemy w nagłośnieniu inicjatywy przekazując wzory identyfikacji wizualnej oraz udostępniając narzędzia promocyjne.

Działasz lokalnie (we wspólnocie parafialnej, NGO, itp.) i chcesz, aby takie miejsce zaistniało w Twojej miejscowości? Zgłoś się przez formularz – na uczestników konkursu czekają szafy o wymiarach 200x 60x 200 cm ze stojakami na ubrania oraz wspomniane wsparcie promocyjne.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu

Zobacz również:

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!