Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Niedziela świętego Franciszka 2021 – diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Niedziela świętego Franciszka 2021 – diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Niedziela świętego Franciszka 2021 – diecezja koszalińsko-kołobrzeska 548 732 Caritas Laudato si’

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Niedziela Świętego Franciszka odbyała się w dwóch miejscach – w Koszalinie i Jastrowiu. Wśród atrakcji znalazły się warsztaty pszczelarskie, wymiana odzieży, maraton szycia woreczków i panele dyskusyjne…

Warsztaty pszzczelarskie i podzielnia On-Eko

Zorganizowano specjalną przestrzeń do wystawienia własnoręcznych wyrobów: własnoręcznie wykonanej biżuterii, rękodzieła, haftów i ubrań farbowanych metodą tie-dye. Na wydarzeniach pojawili się goście specjalni – Nadleśnictwo w Jastrowiu, Koło Pszczelarzy z Jastrowia, które poprowadziło warsztaty pszczelarskie z prelekcją o zapylaczach, lokalni artyści i młodzi ludzie z podzielni On-Eko ze Sławoborza, którzy opowiedzieli o idei dawania przedmiotom i ubraniom drugiego życia.

Wege pyszności w ekologicznej kawiarence

Każdy mógł odwiedzić ekologiczną kawiarenkę, gdzie czekał ciepły wegetariański posiłek i świeże napoje. Poza warstzatami pszczelarskimi, na chętnych czekały warsztaty krawieckie z kołem gospodyń wiejskich i stolarskie dla dzieci, loteria fantowa, zajęcia plastyczne, zawody sportowe, spacery edukacyjne, quiz wiedzy przyrodniczej, wymiana przetworów i sadzonek; Chętni mogli razem ze swoimi pupilami wziąć udział w błogosławieniu zwierząt na świeżym powietrzu.

 

Po więcej zapraszamy Was tutaj: Caritas Laudato si na Facebooku. Bądź na bieżąco!

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!