Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Chwalcie łąki umajone…

Łąki kwitnące dla naszej Matki

Szkolne Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku właśnie kończy ostatnie działania projektowe.

Uczniowie, przy współpracy z parafią pw. Ducha św. oraz Siostrami Służebniczkami stworzyli ogród przy parafialny, którego patronką jest Matka Boża. W ogrodzie posadzono wrzosy, postawiono budki dla ptaków oraz hotele dla owadów. Postawiono również szklarnię oraz zamontowano podniesione grządki, a niedługo potem zostały zasiane pierwsze warzywa. Uczniowie dowiedzieli się o naturalnych sposobach nawożenia ogródków oraz jak prosto można stworzyć własny, przydomowy ogródek (zamiast zasiać trawę- zużywającą bardzo dużą ilość wody, zwłaszcza podczas upałów).

Oprócz tego dzieci mogły poznać przesłanie encykliki papieża Franciszka Laudato si podczas katechez, a przybliżona im również została postać św. Franciszka, a w Jego wspomnienie 4 października odbyła się inscenizacja przedstawiający Jego życie przed uroczystą mszą świętą.

Odbyła się również wycieczka szkolna do Centrum Edukacji Ekologicznej, a prace w ogrodzie zostały podsumowane przez najmłodszych uczniów, którzy wykonali mapę Ogrodu Maryi. Projekt tak zakorzenił się w życiu szkoły i parafii, że zespół wzmocniony o członków Parafialnego Zespołu Caritas wystartował w konkursie na projekty parafialne, wykrywając dofinansowanie i miano najlepiej napisanego wniosku, a w parafii zawiązała się nowa wspólnota żyjąca encykliką Laudato Si’- Ambasadorzy Bożego Stworzenia, którzy będą działać na rzecz naszej siostry ziemi w wielu aspektach i na wielu płaszczyznach, edukując, pomagając najbardziej potrzebującym i zmniejszając szkodliwe działanie człowieka wobec środowiska.

Nazwa projektu:

“Ogród Maryi”

Autorzy:

Szkolne Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku

Region:

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!