Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dbajmy o wspólne dobro

Ziemia to dar i zadanie

Szkoła w ramach tego projektu utworzyła Ogród św. Franciszka, w którym posadzono kwiaty i krzewy ozdobne podarowane od wielu darczyńców.

Sadzonki przynosili również sami uczniowie w ramach akcji #podzielsięogrodem. Ogród wzbogacił się także w poidełko dla ptaków, domek dla pszczół murarek, tabliczki z cytatami Św. Franciszka ławkę oraz zbiornik na deszczówkę, która będzie wykorzystywana do podlewania roślin w ogrodzie. W ogrodzie posadzono także cebulki żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei” Caritas Diecezji Kieleckiej. Posadzone cebulki wzejdą wiosną i piękne żonkile będą rozdawane za datki na rzecz Hospicjum.

Na początku października w szkole odbyły się także warsztaty ekologiczne pn. „Czułe spojrzenie na Boże stworzenie”. Warsztaty te prowadził dr inż. Kasper Jakubowski z Fundacji Dzieci w Naturę, który przybliżył uczniom pojęcie ekologii oraz szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska w oparciu o encyklikę Papieża Franciszka „Laudato si”.

W ramach projektu odbył się konkurs „Budka lęgowa dla ptaków”, którego celem było kształtowanie kreatywnego myślenia w aspekcie przyrody, integracja międzypokoleniowa oraz uwrażliwienie uczniów na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc lęgowych. Nagrodzone prace zostaną zawieszone w szkolnych ogrodach.

Nazwa projektu:

„Tobie została powierzona Ziemia jak ogród – rządź nią z mądrością”

Autorzy:

Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie

Region:

Diecezja kielecka

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!