Eko renowacja zabytkowych kapliczek

Przydrożne kapliczki i krzyże to miejsca, w których dawniej miejscowa ludność zbierała się, aby wspólne odśpiewać pieśni religijne lub odprawić nabożeństwo majowe.

O te piękne pamiątki po naszych przodkach trzeba dbać i chronić je przed zapomnieniem!

Fundacja Orzeł Biały w ramach naszych lokalnych inicjatyw ruszyła z ‘Akcją Kapliczka’. Zniszczone przydrożne kapliczki zostały odnowione przy pomocy ekologicznych materiałów, a na terenie wokół nich – posadzono kwiaty i krzewy. W kapliczkach systematyczne zapalane są ekologiczne znicze, dzięki czemu te wyjątkowe miejsca wciąż żyją.

Nazwa projektu:

“Dbamy o Krzyże i Kapliczki – Akcja Kapliczka – to światło pamięci gdzie dbamy o krzyże i kapliczki w myśl słów Jana Pawła II”

Autorzy:

Fundacja Orzeł Biały