Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ogród i mural inspirowany Pieśnią Słoneczną

Mural i ogród – mieszkańcy Brzezin potrafią zachwycać się stworzeniem!

Piękny mural inspirowany Pieśnią Słoneczną św. Franciszka i ogród pełen roślin miododajnych i użytkowych – to efekt działań aktywistów w niewielkiej podkieleckiej gminie Morawica!

Projekt ma przybliżyć mieszkańcom Brzezin dobroczynną moc roślin użytkowych. Właśnie z tego powodu ogród został wybudowany w centrum wsi, w pobliżu szkoły i kościoła, dzięki czemu będzie wspólną przestrzenią do spotkań w otoczeniu przyrody.

Uczniowie-wolontariusze z nieskrywaną radością i entuzjazmem włączyli się w działania mimo męczących upałów. – Dzięki naszej inicjatywie mieszkańcy Brzezin będą mieli możliwość zapoznać się na nowo z dobroczynnym działaniem roślin użytkowych. Przestrzeń, którą chcemy zagospodarować znajduje się w centrum wsi w pobliżu szkoły, kościoła, jest częstym miejscem spotkań społeczności lokalnej, zwłaszcza podczas festynów i zgromadzeń – mówi Aleksandra Głodek, opiekun SKC i koordynator projektu.

Mural powstał w ciągu tygodnia, a w jego tworzenie zaangażowanych było 8 wolontariuszy. Mural zostanie uwieczniony na pocztówkach, które trafią do każdego mieszkańca tego sołectwa. — Poprzez pracę z dziećmi chcemy trafić do dorosłych mieszkańców naszej miejscowości. Dzięki naszym działaniom stworzymy swego rodzaju ruch na rzecz zmiany świadomości społecznej, który być może zaowocuje stworzeniem ogródków przydomowych. Chcemy, aby działania projektowe miały szerokie oddziaływanie, wychodzące dalece poza społeczność szkolną — mówi Damian Zegadło, jeden z wolontariuszy i pomysłodawców projektu. Dzięki tej wyjątkowej inicjatywie przesłanie Papieża Franciszka dotrze do każdego z mieszkańców.

Nazwa projektu:

„Pochwalony bądź, mój Panie, przez matkę naszą Ziemię”

Autorzy:

Szkolne Koło Caritas w Brzezinach

Region:

Diecezja kielecka

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!