Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zrób naturalny stroik

Nie kupuj plastikowych stroików! Zrób piękne ekologiczne ozdoby z szyszek i gałęzi!

Grudniowy czas stał się okazją do świetnych projektów w diecezji kieleckiej! Boże Narodzenie to jedno z ważniejszych świąt w Kościele, dlatego tak ważne jest, by obchodzić je uważnie.

Pielęgnując tradycje naszych dziadków, próbujemy pięknie przyozdobić mieszkania. Często jednak znajdujemy w sklepach plastikowe dekoracje, a w efekcie produkujemy śmieci. Jest wiele możliwości zrobienia naturalnych i pachnących wianków. O tym wie Centrum Duszpasterskie Wesoła 54, gdzie odbyły się warsztaty ekologicznego rękodzieła, podczas których tworzono stroiki bożonarodzeniowe i ozdoby świąteczne – bez farbowania, bez plastiku, pachnące lasem.

W ramach projektu odbyły się też warsztaty kulinarne „Bez marnowania – kuchnia zero waste”. Uczestnicy zaczęli od webinaru dotyczącego idei minimalizmu, pracują też nad wydaniem przepisów na „kulinarny recykling”. Na początku lutego wystartowały też kolejne działanie projektowe – zbiórka niepotrzebnych firan i materiałów, z których uszyte zostaną wielorazowe woreczki na owoce czy warzywa. Ograniczanie plastiku to wspólna i ważna misja, dlatego parafia włączy się w te działania – woreczki rozdawane będą po mszach świętych.

Nazwa projektu:

„Ekologia integralna encykliki Laudato si”

Autorzy:

Centrum Duszpasterskie Wesoła54

Region:

Diecezja kielecka

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!