Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Niedziela świętego Franciszka 2021 – diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Niedziela świętego Franciszka 2021 – diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Niedziela świętego Franciszka 2021 – diecezja koszalińsko-kołobrzeska 940 788 Caritas Laudato si’

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Niedziela Świętego Franciszka odbyała się w dwóch miejscach – w Koszalinie i Jastrowiu. Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach krawieckich z kołem gospodyń wiejskich, wymianie odzieży, maratonie szycia woreczków i panelach dyskusyjnych. Zorganizowano specjalną przestrzeń do wystawienia własnoręcznych wyrobów: własnoręcznie wykonanej biżuterii, rękodzieła, haftów i ubrań farbowanych metodą tie-dye…

Na wydarzeniach pojawili się goście specjalni – Nadleśnictwo w Jastrowiu, Koło Pszczelarzy z Jastrowia, lokalni artyści i młodzi ludzie z podzielni On-Eko ze Sławoborza, którzy opowiedzieli o idei dawania przedmiotom i ubraniom drugiego życia.

Każdy mógł odwiedzić ekologiczną kawiarenkę, gdzie czekał ciepły wegetariański posiłek i świeże napoje. Ponadto w programie były warsztaty pszczelarskie i stolarskie dla dzieci, loteria fantowa, zajęcia plastyczne, zawody sportowe, spacery edukacyjne, quiz wiedzy przyrodniczej, wymiana przetworów i sadzonek; Chętni mogli razem ze swoimi pupilami wziąć udział w błogosławieniu zwierząt na świeżym powietrzu.

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!