Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Przeżyj z nami Czas dla Stworzenia!

konferencja episkopatu polski

Przeżyj z nami Czas dla Stworzenia!

Przeżyj z nami Czas dla Stworzenia! 1280 853 Caritas Laudato si’

CZAS DLA STWORZENIA to międzynarodowe święto ekumeniczne, które łączy setki tysięcy chrześcijan w modlitwie i działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Rozpoczyna się ono 1 września, w Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia, a kończy 4 października, w dzień św. Franciszka. Czas dla Stworzenia to również wezwanie do budowania świadomej więzi z przyrodą, do bycia lepszymi dla siebie nawzajem, do przemian i do porzucenia konsumpcyjnego stylu życia.

Papież Franciszek oficjalnie zaprosił do udziału w wydarzeniach związanych z tym świętem, tak abyśmy „pogłębili swoją wiarę w Boga Stwórcę i zjednoczyli się w sposób szczególny na modlitwie i w działaniach na rzecz ochrony wspólnego domu”.

Animację tegorocznego Czasu dla Stworzenia powierzyła w nasze ręce Konferencja Episkopatu Polski, co jest dla nas ogromną radością!

Od 3 lat działamy w zakresie ekologii integralnej i chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem, popartym wiedzą specjalistów związanych z ochroną przyrody. Współpracujemy z 12 animatorami z całego kraju, którzy gromadzą wokół siebie ludzi, podejmujących realne działania na rzecz szerzenia ekologicznych rozwiązań w naszej codzienności. Zespół Caritas Laudato Si’ dołożył wszelkich starań i przygotował wiele propozycji na Czas dla Stworzenia, aby włączenie się w obchody tego święta było maksymalnie możliwe i proste.

Co proponujemy?

1. Do parafii w całej Polsce rusza ok. 10 000 EKO-PACZEK z materiałami na Czas dla Stworzenia. W środku znajdują się: Encyklika Papieża Franciszka Laudato Si’, specjalne wydanie eko kwartalnika Caritas z publikacjami specjalistów i pasjonatów organizujących zielone inicjatywy, pocztówki z projektów, które mogą stać się inspiracją dla całej parafii.

Do paczki jest załączony list księdza biskupa Wiesława Szlachetki przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. dr Marcina Iżyckiego – Dyrektora Caritas Polska. W pierwszym tygodniu września paczki powinny dotrzeć do każdej parafii!

2. Każdy z Was może przeczytać eko kwartalnik już dziś! Odkryj 115 stron inspiracji, dowiedz się co ma wspólnego modlitwa różańcowa z ekologią, wykorzystaj gotowe katechezy i materiały liturgiczne, sprawdź jak zrobić podzielnik w swojej szkole czy wspólnocie! Materiały w kwartalniku są przygotowane dla wspólnot na wrzesień, październik i listopad i są dostępne zupełnie za darmo.

3. Aktualnych informacji warto również szukać w wydarzeniu: Czas dla Stworzenia | Facebook.

Listy na Czas dla Stworzenia [PDF DO POBRANIA]

 

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!