Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Gra planszowa o ekologii do pobrania

Gra planszowa o ekologii do pobrania

Gra planszowa o ekologii do pobrania 1697 1200 Caritas Laudato si’

Gra planszowa o ekologii na spostrzegawczość! Czy potrafisz znaleźć wszystkie eko symbole?

Z myślą o najmłodszych entuzjastach ekologii integralnej i encykliki papieskiej Laudato Si przygotowaliśmy specjalną grę planszową o ekologii w wersji do darmowego pobrania. Ćwicz z dzieckiem spostrzegawczość i refleks oraz umiejętność liczenia wskazanych przedmiotów. Niech ta prosta gra będzie okazją do wspólnej rozmowy o środowisku.

Gra przeznaczona jest dla uczestników w wieku od 4-7 lat

Symbole:

Papież Franciszek – zachęca nas do prostego stylu życia, blisko natury. A czy Ty kochasz przyrodę?

Książka – o trudnej nazwie – encyklika Laudato Si. Papież Franciszek pisze w niej, że dbanie o środowisko to dbanie o innych ludzi. Bo przecież… Troska jest Boska!

Kwiatek – dbanie o przyrodę to codzienne obowiązki, na przykład podlewanie kwiatów, warzyw i ziół, które mamy w domu. A czy Ty dbasz o rośliny?

Woda – większość naszej planety to woda, morza i oceany. Ale słona woda nie nadaje się do picia! Dbaj o wodę, którą masz w kranie! Zakręć ją, gdy myjesz zęby! Nie wylewaj bez powodu!

Żarówka – żeby mogła świecić, potrzebny jest prąd, a prąd również musimy oszczędzać! Gaś za sobą światło, nie siedź zbyt długo przed ekranem komputera czy telewizji!

Plasterek – nasz planeta jest coraz bardziej zniszczona i chora. Przydałby się jej plasterek, by zakleić skaleczone miejsca. Ale najlepszym sposobem będzie zmiana tryby życia. Bądź eko!

POBIERZ GRĘ!

Zobacz równieź pozostałe gry planszowe!

Gry Laudato si’

Gra planszowa o ekologii

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!