Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Rolnictwo ekologiczne w Polsce – spotkanie w ZIARNIE

Rolnictwo ekologiczne w Polsce – spotkanie w ZIARNIE

Rolnictwo ekologiczne w Polsce – spotkanie w ZIARNIE 1300 975 Caritas Laudato si’

Niedawno spotkaliśmy się całym zespołem w położonym w Grzybowie, wśród mazowieckich pól i łąk, Stowarzyszeniu Ekologiczno-Kulturalnym ‘Ziarno’ – gospodarstwie promującym rolnictwo ekologiczne w Polsce.

ZIARNO to miejsce, w którym można zatrzymać się, spróbować prawdziwego wiejskiego chleba, zachwycić otaczającą przyrodą… Można tu również poznać tajniki rolnictwa ekologicznego – bez grama chemii, za to z prawdziwą pasją i wdzięcznością za dary ziemi :).

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie prowadzi właśnie nabór na IV kurs rolnictwa ekologicznego – może czujesz, że to coś dla Ciebie? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź stronę: www.eul.grzybow.pl.

To była okazja do podsumowania projektów lokalnych z 12 diecezji, których liczba powoli dobija do okrągłej 300-tki! Wzięliśmy również udział w warsztatach „Ekologia integralna w praktyce. Zajęcia praktyczne z zakresu uprawy roślin, hodowli zwierząt i produkcji organicznej żywności” ,na których poznaliśmy zagadnienia z obszaru rolnictwa ekologicznego w Polsce. To doświadczenie pokazało nam jak niewiele trzeba, żeby żyć w zgodzie ze sobą i z przyrodą i jak cieszy to, co powstało pracą własnych rąk.

Było dużo spotkań przy kawie i przy modlitwie oraz burza mózgów i planowanie kolejnych działań.

Dziękujemy wszystkim za obecność!

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!