Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Po pierwsze: segreguj!

Ważna akcja – segregacja!

Szkoła w Mniowie pokazuje, że chcieć to móc! Podczas realizacji projektu „Ważna akcja segregacja” szkoła zrealizowała dla swoich uczniów internetowe warsztaty na temat recyklingowej drogi najczęściej powstających w gospodarstwach domowych odpadów oraz sposobów segregacji.

Każdy uczeń otrzymał plan lekcji z hasłem akcji i cytatami z encykliki „Laudato si” papieża Franciszka. Powstały również kolorowe plakaty oraz ogłoszono konkurs na najciekawszą pracę plastyczną z odpadów.

Dzięki zajęciom wykształcono wśród uczniów przekonanie o potrzebie generowania jak najmniejszej ilości odpadów w życiu codziennym. Uczniowie zrozumieli, że odpady mogą dostać “drugie życie” i spełniać swoją funkcję w innej formie. Poznali też oznaczenia poszczególnych materiałów, co w przyszłości ułatwi im segregowanie śmieci (w tym odpadów niebezpiecznych). Efektem warsztatów są min. krótkie filmiki nagrane przez dzieci, które pokazują jak w łatwy sposób można dać nowe życie rzeczom, które są niewykorzystywane. Zobaczcie jak przerobić starą koszulkę na praktyczną bawełnianą torbę.

Nazwa projektu:

„Ważna akcja segregacja”

Autorzy:

SKC w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mniowie

Region:

Diecezja kielecka

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!