Szkolna akcja zero waste

Słyszeliście o akcji Boomerang Bags?

To ruch stworzony w Australii, którego główną ideą jest ograniczanie ilości plastikowych toreb w obiegu poprzez utworzenie punktów wymiany toreb wielorazowych. Do tego ruchu dołączyła również Katolicka Szkoła Przysposabiająca do Pracy Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Antoniego z Padwy z Częstochowy.

Więcej na ten temat można poczytać tutaj:
www.zero-waste.pl/torby-bumerangi

W ramach projektu szkolnego „Ogród tętniący życiem” odbył się również konkurs – uczniowie losowali cytat i wykonywali do niego prace plastyczne. Autorzy zwycięskich prac otrzymali w nagrodę hotele dla owadów dla swoich klas, a ich dzieła ozdobiły szkolne korytarze.

Nazwa projektu:

“Ogród tętniący życiem”

Autorzy:

Katolicka Szkoła Przysposabiająca do Pracy Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Antoniego z Padwy w Częstochowie

Region:

Diecezja częstochowska