Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zadbaj o matkę ziemię – 6 eko pomysłów dla Twojej wspólnoty

Zadbaj o matkę ziemię – 6 eko pomysłów dla Twojej wspólnoty

Zadbaj o matkę ziemię – 6 eko pomysłów dla Twojej wspólnoty 800 1067 Caritas Laudato si’

Trwający od 1 września do 3 października – czyli do Niedzieli św. Franciszka – Czas dla Stworzenia jest wyjątkową okazją do tego, aby zaprosić lokalną społeczność do wspólnego działania dla dobra matki ziemi. Oto 6 pomysłów, które możesz zrealizować w swoje parafii!

1. Powieś plakat Czasu dla Stworzenia w swojej parafii. Niech cały świat się dowie, że w Kościele rozmawiamy o ekologii!

2. Przeczytaj nasz #ekokwartalnik i #pocztówkizprojektów, znajdziesz tam wiele inspiracji!

3. Zorganizuj spotkanie z okazji Czasu dla stworzenia. Przygotowaliśmy serię propozycji „WEŹ I ZRÓB” którą znajdziesz w paczce. Możecie też wspólnie zrobić katechezę jaką przygotowaliśmy!

4. Zorganizuj Podzielnik. Wspólnota to idealne miejsce do wymianek! Zamiast wyrzucać niepotrzebne do kosza, podaruj je komuś kto ich potrzebuje. Przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję oraz wywiad z wolontariuszką, której już się udało!

5. Zorganizuj Niedzielę św. Franciszka (3 października 2021). Wywieś plakat, w którym pozostawiliśmy miejsce na wpisanie godziny oraz miejsca Twojego wydarzenia. Podczas Mszy Świętej skorzystajcie z materiałów liturgicznych jakie przygotowaliśmy. Po mszy zróbcie eko piknik / podzielnik / wspólną modlitwę / sprzątanie świata lub cokolwiek innego przyjdzie Ci do głowy. Zobacz jak wyglądały zeszłoroczne wydarzenia w Polsce i zgłoś do nas swoją poprzez maila na adres dziendobra@caritas.pl

6. Chcesz pochwalić się swoimi działaniami? Wrzuć zdjęcia na Instagrama i oznacz profil @si.laudato lub wyślij je do nas na Facebooka Caritas Laudato si! Więcej inspiracji na Czas dla Stworzenia znajdziesz na www.laudatosi.caritas.pl.

 

Zapisz się
do newslettera!

I trzymaj rękę na pulsie!